Телефон довіри:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

Напрями і принципи діяльності СБУ

Служба безпеки України є державним органом спеціального призначення з правоохоронними функціями. Вона захищає державну безпеку України у мирний час і в період російської агресії.

Ключовими завданнями СБУ є:

  • захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності,  економічного, науково-технічного і оборонного потенціалу України;
  • захист законних інтересів держави та прав громадян від розвідувально-підривної діяльності іноземних спецслужб та посягань з боку окремих організацій, груп і осіб;
  • протидія тероризму;
  • протидія злочинам проти миру і безпеки людства, корупції та організованій злочинності, які створюють загрозу національній безпеці;
  • боротьба з кібертероризмом і кібершпигунством;
  • охорона державної таємниці.

Гібридна війна, збройна агресія з боку РФ і сучасні виклики вимагають від Служби впровадження нових механізмів протидії. З цією метою в Україні стартувала безпекова реформа, яка поєднує досвід роботи спецслужб країн ЄС та НАТО та українські традиції.

У своїй діяльності СБУ керується принципами законності та поваги до прав і свобод людини та громадянина. Інформація, отримана Службою у процесі оперативно-пошукової роботи є конфіденційною і не розголошується, окрім випадків, передбачених законом.

Служба безпеки України є поза політикою, а її використання в партійних, групових чи особистих інтересах не допускається.

Організаційну структуру Служби визначає Президент України. На сьогоднішній день вона складається з Центрального управління СБУ, регіональних підрозділів, контррозвідки, військових формувань, навчальних, науково-дослідних та інших закладів.

Контроль за діяльністю Служби та дотриманням нею законодавства здійснюють Верховна Рада, Президент України та уповноважені ним державні органи.

 

 

Напрямки діяльності

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Порядок в’їзду та виїзду осіб, переміщення товарів на ТОТ у Донецькій та Луганській областях

Порядок повернення транспорту з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Реєстр дозволів для переміщення осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Об'єднаний центр допомоги звільнення полонених

Розшук

Халілов Хагані Елман огли
детальніше
Балицький Євген Володимирович
детальніше
Келеберда Олексій Валентинович
детальніше

Переглянути повний список