Телефон довіри:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

Історія Центру

Центр спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органівокремий підрозділ Служби безпеки України. Він виконує завдання із припинення терористичних актів та дій, які загрожують безпеці держави, звільнення заручників, захоплення небезпечних злочинців, захисту учасників кримінального судочинства, працівників судів та правоохоронних органів, членів їх сімей.

Історія Центру:

23 червня 1994 року – Указом Президента України № 335/94 в складі Центрального Управління СБ України створено Управління «А» і відповідні підрозділи в регіональних органах СБ України.

Відповідно до Указу Президента України від 16 липня 1996 року № 570/96 Управління «А» СБ України реорганізовано в Управління боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів СБ України.

27 грудня 2005 року – Центр спеціальних операцій по боротьбі з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів став правонаступником Головного управління.

 

Основні завдання:

- припинення терористичних актів,  та протидія незаконним збройним формуванням, терористичним організаціям, розвідувально-диверсійним групам іноземних держав;

- забезпечення проведення співробітниками СБ України оперативно-розшукових, контррозвідувальних заходів, процесуальних дій;

- участь у здійсненні державної охорони органів державної влади України та посадових осіб, а також забезпечення безпеки працівників СБ України, органів системи Управління державної охорони України та їх близьких родичів;

- сприяння в межах компетенції СБ України забезпеченню режиму воєнного та надзвичайного стану в разі їх оголошення.

Система підрозділів «А» складається з Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів та регіональних відділів, які перебувають у стані постійної готовності до виконання покладених на них основних завдань, а також підрозділів забезпечення.

Під захист спецпідрозділу беруться учасники кримінального судочинства (працівники судів, свідки у кримінальних провадженнях, що належать до компетенції СБУ, інші особи, рішення про охорону яких приймається органами прокуратури).

У районі проведення ООС співробітники ЦСО «А» виконують покладені на них в межах компетенції завдання, зокрема  припиняють діяльність НЗФ, терористичних організацій, розвідувально-диверсійних груп, затримують та знешкоджують терористів, випереджаючи їхні дії, що можуть призвести до небезпечних наслідків, звільняють заручників тощо.

Девіз спецпідрозділу: «Життя - Батьківщині, честь - нікому!»

 

Напрямки діяльності

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Порядок в’їзду та виїзду осіб, переміщення товарів на ТОТ у Донецькій та Луганській областях

Порядок повернення транспорту з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Реєстр дозволів для переміщення осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Об'єднаний центр допомоги звільнення полонених

Розшук

Халілов Хагані Елман огли
детальніше
Балицький Євген Володимирович
детальніше
Келеберда Олексій Валентинович
детальніше

Переглянути повний список