Телефон довіри:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

Інститут підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого

Інститут підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого  було засновано 8 липня 1994 року.

Основним завданням Інституту є підготовка фахівців для потреб Служби безпеки України згідно з державним замовленням та вимогами, що визначені в установленому порядку освітньо-кваліфікаційними характеристиками, а також підвищення кваліфікації слідчих, керівників слідчих підрозділів та співробітників-юристів СБ України. Після закінчення навчання випускники військового навчального підрозділу Університету отримують диплом магістра (спеціальність 081 «Право») та їм присвоюється військове звання «лейтенант».

Навчання в Інституті гармонійно поєднує фундаментальну юридичну освіту й спеціальну підготовку майбутніх офіцерів СБ України. Нині на спеціальних кафедрах Інституту викладаються професійно-орієнтовані навчальні дисципліни та спецкурси, серед таких – особливості досудового розслідування в органах СБ України; правове забезпечення оперативно-службової діяльності СБ України; основи забезпечення державної безпеки, контррозвідувальної та оперативно-розшукової діяльності; тактико-спеціальна, оперативно-тактична та спеціальна фізична підготовки.

Із початку створення і на сучасному етапі курсанти Інституту є постійними учасниками конкурсів наукових праць, науково-практичних конференцій Університету, інших навчальних закладів Харкова й України, де неодноразово були призерами й переможцями. Курсанти Інституту та курсантські підрозділи систематично відзначаються як переможці конкурсів «Кращий студент» та «Краща навчальна група» Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Щорічно курсанти, які досягають високих результатів у навчанні, науковій роботі та службовій діяльності, відзначаються стипендіями Харківської міської ради, Харківської обласної державної адміністрації, імені М.С. Грушевського, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Президента України.

Велика увага приділяється роботі з виховання у курсантів патріотизму, відданості Батьківщині, українському народові, сумлінного виконання військового обов’язку. Традиційними стали екскурсії курсантів Інституту місцями бойової слави, зустрічі з випускниками Інституту та співробітниками СБ України, які виконували завдання в зоні проведення антитерористичної операції, відвідування тематичних експозицій Харківського історичного музею та меморіальних комплексів із вшануванням загиблих захисників Батьківщини. Понад 10 років курсантами та офіцерами Інституту надається шефська допомога вихованцям обласного спеціалізованого будинку дитини «Зелений Гай» у селищі Високий Харківської області.

Курсанти Інституту проживають у гуртожитку, будівля якого має сучасний інтер’єр, затишні кімнати із комфортабельними меблями На прилеглій території силами курсантів споруджено місця для дозвілля - спортивний майданчик та міні-гольф поле. Біля гуртожитку заснована алея випускників Інституту. Щороку на цій алеї випускний курс саджає дерево, залишаючи таким чином пам’ять про себе для наступних поколінь вихованців Інституту.

Протягом усього часу функціонування Інституту здобутки курсантів і випускників навчального підрозділу переконливо доводять, що унікальне поєднання кращих традицій навчання юристів в Університеті зі спеціальною підготовкою майбутніх офіцерів забезпечує можливість на високому рівні та відповідно до сучасних вимог готувати фахівців юридичного профілю для Служби безпеки України.

Новини про Інститут


Фотографії

Напрямки діяльності

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Порядок в’їзду та виїзду осіб, переміщення товарів на ТОТ у Донецькій та Луганській областях

Порядок повернення транспорту з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Реєстр дозволів для переміщення осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Об'єднаний центр допомоги звільнення полонених

Розшук

Халілов Хагані Елман огли
детальніше
Балицький Євген Володимирович
детальніше
Келеберда Олексій Валентинович
детальніше

Переглянути повний список