Вдосконалення відомчої освіти важливе для кадрового наповнення СБУ після реформи, - безпекові експерти

Вдосконалення відомчої освіти та наукових потужностей в контексті реформи СБУ – важливий елемент для системи якісного кадрового наповнення спецслужби. Про це йшла мова під час науково-практичного семінару «Реформування Служби безпеки України: перспективи та проблемні питання очима фахівців». Його організував Інститут підготовки юридичних кадрів для СБУ Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за участі ОБСЄ.

Учасники семінару обговорили реформу СБУ та необхідні супутні зміни до кримінального та адміністративного законодавства з урахуванням сучасних викликів, які належать до компетенції спецслужби. 

Загалом експерти підтримали необхідність реформи, але основну увагу зосередили на окремих її аспектах: участі СБУ у протидії організованій злочинності, застосуванні сучасних проектних підходів в управлінні оперативно-службовою діяльністю, скороченні та атестації співробітників, їх соціальному захисті.

Також у процесі реформи, на думку експертів, варто зберегти контроль і нагляд за дотриманням доброчесності, антикорупційні та гендерні стандарти тощо.

Усі ці аспекти, як і відомчу освіту, пропонується модернізувати з огляду на позитивний досвід інших країн.

Спікерами заходу стали представники Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при РНБО, СБУ, МВС, Офісу генерального прокурора, НАЗК, адвокатури, суддівського корпусу, а також науковці Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та провідних закладів вищої освіти ЗСУ, Нацгвардії та внутрішніх справ.