Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


СБУ припинила у Києві діяльність конвертцентру, який відмивав кошти через фірми засновані мешканцями "ДНР/ЛНР"
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
15 лютого 2016

 

 

Співробітники Служби безпеки України спільно з Нацполіцією та Держслужбою фінмоніторингу припинили у Києві діяльність конвертаційного центру, який обслуговував низку комерційних структур та столичні державні підприємства. 

         Організатори конверту проводили кошти замовників через рахунки, відкриті в одному з банків з російським капіталом. У ланцюжку з відмивання грошей були задіяні фірми, керівниками та засновниками яких є мешканці тимчасово окупованих терористами територій Донбасу.

         Протягом 2015 року через конвертцентр виведено у тінь майже триста мільйонів гривень з реального сектора економіки.

         Співробітники спецслужби викрили механізм відмивання коштів, встановили організаторів, кур’єрів конверту та офісні приміщення, які використовували зловмисники.

         Під час обшуків у приміщеннях та автомобілях правоохоронці вилучили гроші в національній та іноземній валюті еквівалентом майже шість мільйонів гривень. У конвертцентрі також виявлено банківські картки, чекові книжки, печатки фірм, підроблену печатку податкової інспекції одного з київських районів, установчі документи підприємств, флеш-накопичувачі, жорсткі диски, ноутбуки з системою "клієнт-банк", документи, які свідчать про здійснення фінансових оборудок, а також вогнепальну зброю.

         Рахунки підприємств, задіяних у функціонуванні конвертаційного центру, заблоковані, уточнюється сума грошей, які на них зберігаються.

         Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

         Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії, перевіряється інформація про причетність конвертцентру до фінансування терористичних організацій "ДНР/ЛНР".

 

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України