Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


СБУ викрила підривну діяльність офіцерів російської групи спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (відео та презентація)
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
9 лютого 2016

 

 

 

Служба безпеки України здобула докази співпраці з терористами офіцерів російської групи спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін  (СЦКК). Про це на брифінгу повідомив Голова Служби Василь Грицак.

За його словами, отримано докази того, що під прикриттям мандата СЦКК російські кадрові військові беруть участь та безпосередньо здійснюють керівництво навчаннями банд формувань, а також постачають до окупованих територій військово-методичну літературу.

У ході чергової ротації російської частини місії СЦКК 27 січня під час проходження процедури прикордонного контролю у російських військовослужбовців СЦКК капітана Сергія Куценка та майора Олександра Корніка вилучено 14 посібників із військової справи з грифом обмеження доступу «Для служебного пользования» за тематиками:

проведення вибухових робіт та розмінування;

встановлення та обладнання автомобілів станковим кулеметом;

створення фортифікаційних і оборонних споруд.

Також виявлено невідповідність установчих даних (ім’я та по батькові) у військовослужбовців ЗС РФ майора Акімова Андрія Валерійовича (у ноті – Олександр Валентинович) та відсутність у відповідних списках капітана Куценка Сергія Миколайовича. Прийнято рішення про їх повернення до РФ. 

2 лютого ц.р. на пункті пропуску «Гоптівка» Харківської області під час огляду особистих речей військовослужбовців ЗС РФ вилучено матеріали, що підтверджують сприяння членам терористичної організації «ДНР/ЛНР».

Під час огляду особистих речей начальника штабу-заступника керівника російської сторони в СЦКК полковника Ігоря Кірсанова, офіцера взаємодії підполковника Едуарда Анісімова, офіцера чергової зміни № 1 майора Дамира Шангарєєва, офіцера-спостерігача майора Олександра Андрюшкіна виявлено методичні матеріали та курси лекцій:

щодо використання сучасних бойових танкових підрозділів в особливих умовах;

щодо використання ручних гранат, мін, підривних зарядів та пристроїв під час підриву мостів, будинків та інших споруд;

учбові посібники для підготовки фахівців з використання систем залпового вогню «Смерч», «Ураган», «Град» тощо;

блокнот із нотатками способів здобуття інформації військовою наземною розвідкою, а також численними власноручними помітками з ознаками тайнопису.

У полковника Кірсанова вилучено методичні матеріали на тему:

«Рекомендации по организации ведения боевых действий в населенных пунктах»

 «Форсирование водной преграды»

 «Учебное пособие в приложении к программе подготовки снайперов на сборах»

«Учебные материалы по устройству, принципах действия, мер безопасности, а также эксплуатации минловушек различных модификаций (МЛ-7, МС-3, МЛ-8 и т.д.)»

 «Особенности выполнения боевых задач разведки и разминирования путей движения войск по опыту ведения боевых действий в условиях вооруженных конфликтов»

«Основы огневого поражения противника в бою»

«Оборона общевойсковых частей и соединений»

«Основы передвижения войск»

«Особенности наступления танкового (мотопехотного) полка (бригады) ночью»

«Силы и средства ведения общевойскового боя»

 «Комплексы вооружения танков, БМП, БТР»

 «Программа боевой подготовки учебных подразделений сухопутных войск, книга № 5 «Для разведывательных подразделений»

 «Тактико-технические характеристики, а также схемы различных зарядов (кумулятивных, взрыво-зажигательных, окопных и т.д.)»

«Тактико-технические характеристики, а также схемы различных взрывательных устройств (противопоездных, противопехотных и т.д.)»

«Лекции по устройству, оснащению и эксплуатации БМ 9А52-2 (для стрельбы реактивными снарядами), РСЗО «Смерч» (9К58), 9А52»

«Руководство по эксплуатации ракетно-артиллерийского вооружения».

«Насправді ці матеріали безпосередньо стосуються ведення бойових дій на окупованих територіях України», – зауважив Голова Служби безпеки України.

У підполковника Єлізара Попова, майорів Сергія Трофименка та Юрія Фролова вилучено засвідчені печаткою оригінали витягів з наказу т.зв. Міністра оборони «ДНР» «О награждении бойцов и командиров Вооруженных Сил Донецкой Народной Республики, проявивших особую доблесть» за «воинский подвиг, за помощь, оказанную Донецкой Народной Республике в борьбе по отражению агрессии государства Украина воинами - интернационалистами» та медалі «Воин - интернационалист».

У росіян також вилучено різноманітні військові шеврони, прапори НЗФ т.зв. «ДНР/ЛНР» та сувенірну продукцію, що пропагує терористичні угруповання та т.зв. «новоросію».

 

Довідка. СЦКК створено для практичного втілення Меморандуму виконання Протоколу відносно кроків, спрямованих на імплементацію Мирного плану, підписаного 19.09.2014 у м. Мінськ.

Основні завдання СЦКК – контроль за виконанням вимог з повного припинення вогню, відведення засобів ураження калібром 100 мм та вище від лінії зіткнення, а також моніторинг буферної зони.

 

Прес-центр СБ України

 

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України