Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


СБУ знайшла зброю, з якої стріляли по майданівцям під час Революції Гідності (відео)
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
6 лютого 2016

 

 

 

Служба безпеки України у рамках виконання доручення Генпрокуратури у кримінальному провадженні, відкритого за фактом розстрілу на Майдані учасників Революції Гідності, провела комплекс оперативно-розшукових заходів під час яких виявила схованку зі зброєю у Голосіївському районі столиці.

Співробітники спецслужби знайшли схрон у серпні 2015 року та вилучили з нього складові частини двадцяти трьох автоматів Калашникова та фрагменти мисливської рушниці. Більшість деталей зброї була спеціально пошкоджена, зокрема знищені усі серійні номери.

СБ України передала знайдену зброю на експертизу, яка тривала півроку. Начальник Головного слідчого управління СБУ Григорій Остафійчук зазначив на брифінгу: "Я вдячний усім нашим співробітникам, які відпрацьовували цю справу. Вдячний фахівцям Національного університету "КПІ" які за унікальними методиками зробили неможливе - відтворили маркувальні позначення на зброї".

Результати експертизи СБУ надіслала в усі правоохоронні органи. Начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк підтвердив, що зброя фігурує у справі розстрілу учасників Революції Гідності та належить спецроті київського "Беркута". Саме з неї відбувався розстріл мирних людей на вулиці Інститутській у Києві. Після кривавих подій вона зникла та за словами командира роти була начебто передана кримському підрозділу до анексії півострову.

Дванадцять ідентифікованих одиниць зброї СБ України передала Гепркуратурі для долучення до матеріалів справи з розстрілу учасників Революції гідності.

Під час зустрічей з родинами та адвокатами Героїв Небесної сотні Голова СБУ обіцяв, що Служба зробить усе можливе, щоб винних у злочинах на Майдані судив не тільки небесний суд, але і людський. На зустрічі були процитовані слова Василя Грицака: "Сьогодні, завдяки отриманим СБУ результатам, таке правосуддя стало ближчим".

"Обличчя Служби - це не гучні заяви. Обличчя СБУ - це конкретні результати, за якими стоїть напружена праця, а інколи, нажаль, і кров наших співробітників", - додав з приводу ідентифікації зброї Василь Грицак.

 

Прес-центр СБ України

 

 

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України