Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


Церква має стати консолідуючою силою для єднання українського народу - Грицак
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
12 грудня 2015

Голова Служби безпеки України Василь Грицак вважає, що церква має стати консолідуючою силою для єднання українського народу. Про це він сказав на зустрічі з Всеукраїнською Радою Церков та релігійних організацій.

«Від Вас залежать майбутній духовний мир і злагода, саме Ви можете стати консолідуючою силою для єднання українського народу” – наголосив він, звертаючись до присутніх.

 

Під час зустрічі голови Служби із Всеукраїнською Радою Церков та релігійних організацій було обговорене широке коло питань, які турбують українське суспільство, особливо у контексті російської агресії.

Зокрема, В. Грицак подякував присутнім за підтримку зусиль держави у протистоянні сучасним викликам національній безпеці. Він зазначив, що сьогодні окрім агресії РФ проти України, перед державою гостро стоять й інші загрози, зокрема корупція та політична нестабільність.

Говорячи про російську агресію, Голова СБ України наголосив, що ворог змінив тактику і намагається дестабілізувати ситуацію в країні зсередини. “Ворог чекає розбрату. Україна сильна лише тоді, коли єдина. Ми щиро розраховуємо на Вашу підтримку”.

На його переконання, війну потрібно припиняти через діалог у суспільстві та пошуку того, що нас об’єднує, а не роз’єднує. «Немає різниці, якого віросповідання людина, бо всі ми громадяни нашої держави і наш спільний обов’язок – зберегти Батьківщину”, ‒сказав він.

Представники українських церков і релігійних організацій підтримали започаткування регулярного відкритого і відвертого діалогу між СБ України та духовенством. Вони зазначили, що сьогодні корупція є головною проблемою України. Разом з тим, до основних загроз присутні віднесли також зубожіння населення, високий рівень недовіри громадян до органів державної влади, відсутність поваги до закону та деструктивний інформаційний вплив Російської Федерації. При цьому українські церкви і релігійні організації знаходяться на передовій інформаційної війни і постійно закликають вірян до єднання, толерантності та захисту Вітчизни.

Присутні констатували, що релігійний мир і злагода в Україні ‒ у небезпеці. І саме тому Всеукраїнська Рада Церков та релігійних організацій може бути надійною платформою пошуку шляхів для порозуміння.

 

Представники українських церков і релігійних організацій схвально віднеслися до ініціативи СБ України відкрити власні архіви, “адже тисячі священнослужителів і вірян свого часу переслідувалися каральними органами радянської держави і були закатовані у в’язницях. Прийшов час почути правду, якою б вона не була. Лише через правду і визнання помилок минулого можна завоювати довіру.

У підсумку зустрічі її учасники наголосили на важливості прямого діалогу держави із церквами та релігійними організаціями і готовності надавати своє сприяння та допомогу у подоланні викликів і загроз, які стоять перед українським суспільством.

 

Прес-центр СБ України


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України