Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


У Дніпропетровську СБУ припинила діяльність конвертаційного центру (відео)
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
1 жовтня 2015

Співробітники Служби безпеки України у Дніпропетровську припинили діяльність конвертаційного центру, який переводив у готівку кошти низки підприємств, зокрема з тимчасово окупованих терористами територій.

Організатори конвертцентру надавали бізнесменам "послуги" з мінімізації платежів до державного бюджету та незаконного формування податкового кредиту. Вони "обслуговували" понад 150 підприємств з різних регіонів України, зокрема й структури, які знаходяться на тимчасово окупованих терористами територіях Донецької та Луганської областей.

Кошти підприємств перераховувались на підставі безтоварних фальсифікованих угод на банківські рахунки низки фіктивних фірм. Потім вони надходили на банківські картки фізичних осіб з малозабезпечених верств населення та знімалися у банківських відділеннях. У такий спосіб зловмисники перевели у готівку майже 700 мільйонів гривень.

Під час обшуків правоохоронці вилучили понад 2,6 мільйона гривень, фінансово-господарську документацію, печатки фіктивних підприємств та комп’ютерну техніку з системами "клієнт-банк". Слідчими СБУ відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення всіх осіб, причетних до організації та роботи конвертаційного центру.

 

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України