Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


Служба безпеки України розпочала програму повернення на підконтрольну територію України громадян, які добровільно відмовилися в участі в т.зв. "ДНР/ЛНР" (відео)
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
18 серпня 2015

Служба безпеки України розпочала програму повернення на підконтрольну територію України громадян, які добровільно відмовилися в участі в т.зв. «ДНР/ЛНР». Програма розповсюджується на осіб, які:

готові добровільно відмовитися від участі у терористичній діяльності та співпрацювати з правоохоронними органами України;

не брали участі у вбивствах, катуваннях, зґвалтуваннях та інших тяжких злочинах;

мають щире бажання виправити власні помилки чесною працею на благо України.

Підстави для звільнення від кримінальної відповідальності для учасників терористичних формувань т.зв. «ДНР/ЛНР» передбачені в межах чинного законодавства України.

Лише за 2015 рік через добровільну відмову від участі у незаконних збройних формуваннях, щире каяття та співпрацю з правоохоронними органами, українськими судами звільнено від кримінальної відповідальності понад 60 осіб. Усі вони нині знаходяться у своїх родинах. Рішення судів оприлюднені на сайті (www.reyestr.court.gov.ua,).

СБУ доводить цю інформацію до родичів бойовиків, які мешкають на території України. Під час індивідуальних зустрічей-бесід акцентується увага на необхідності добровільної відмови від участі у терористичних угрупуваннях, поверненні на українську територію та співпраці з українськими правоохоронними органами, як умовами звільнення від кримінальної відповідальності. Протягом двох тижнів такі зустрічі вже проведено з членами 52 родин.

До цієї роботи широко залучені волонтерські та громадські організації, керівники місцевих органів самоврядування Донбасу та Української православної церкви.

Так, лише 15 серпня на підконтрольну Україні територію повернувся один з бойовиків, який, ознайомившись з програмою, відмовився від перебування на тимчасово окупованій території і добровільно здався правоохоронцям.

 

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України