Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


На Луганщині затримано російського найманця-розвідника (відео)
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
7 липня 2015

У Луганській області військовослужбовці Збройних Сил України та співробітники СБУ поблизу Попасної затримали найманця – громадянина Росії, який воював на боці терористів «ЛНР».

На ньому був розвантажувальний жилет з гранатою РГД-5, 4 магазини з набоями до автомата АК-74 та рація. З’ясувалося, що 24-річний мешканець Ханти-Мансійського автономного округу РФ, є членом незаконного збройного угруповання Дрьомова. 

Затриманий пояснив слідчим СБУ, що через судимість за тяжкий злочин у Росії він не міг знайти гідної роботи, а вербувальники йому пообіцяли, що, ставши учасником бойових дій в Україні, матиме певні переваги.

Росіянин прибув на Донбас у квітні цього року та увійшов до складу т.зв. батальйону «Прізрак», а згодом перейшов до групи розвідки в бандформуванні Дрьомова. Група виконувала розвідувальні задачі в місцях дислокації ЗСУ в районі Золотого, Первомайська та Попасної. На останнє завдання бойовиків відправив особисто Дрьомов. Незадовго до цього бойовики вбили місцевого мешканця – таксиста, і виконання завдання мало допомогти їм уникнути покарання від т.зв. «МГБ ЛНР».

5 липня ц.р. громадянину Росії повідомлено про підозру в участі у діяльності терористичної організації. До суду він утримуватиметься під вартою. Терористові загрожує до 15 років ув’язнення.

 

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України