Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


Ватажка терористичної групи "Сомалі" затримано у Молдові
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
29 травня 2015

Описание: Описание: Описание: \\Sayt\сайт\29\Дементьев\2.jpg

 

Описание: Описание: Описание: \\Sayt\сайт\29\Дементьев\12.jpg

 

Описание: Описание: Описание: \\Sayt\сайт\29\Дементьев\19.jpg

Контррозвідники Служби безпеки України спільно з спецслужбами Республіки Молдова затримали "командира" однієї з батарей терористичної групи "Сомалі" на прізвисько "Академік". Бойовик прибув до столиці Молдови літаком російських авіаліній.

Затриманий бойовик, мешканець Одеси, влітку минулого року пройшов спеціальну військову підготовку на території одного з полігонів у районі н.п. Макіївка Донецької області під керівництвом кадрових військовослужбовців ГРУ Генштабу Збройних сил РФ. Після закінчення курсів йому було присвоєно фейкове офіцерське звання "старший лейтенант".

Бойовик із серпня 2014 до травня 2015 року був командиром батареї бойовиків у складі свого терористичного угруповання, відомого як група "Гіві". Він безпосередньо проводив обстріли та координацію вогню по позиціях сил антитерористичної операції, які дислокувались в районах Донецького аеропорту, н.п. Сніжне, Іловайськ, Дебальцеве та Авдіївка.

Під час обшуку співробітники спецслужб вилучили в затриманого паспорт громадянина України та документи, які доводять його участь у бойових діях на боці терористів т.зв. "ДНР": "Удостоверение личности старшего лейтенанта", довідка "міністерства оборони "ДНР", що засвідчує втрату "Академіком" у результаті бойових дій документів, які засвідчують його особу та "Увольнительную записку", підписану ватажком його терористичного угруповання. Бойовик "захопив" з собою кілька комплектів військової форми з шевронами 1-ої окремої батальйонно-тактичної групи «Сомалі» та групи «Гіві», шеврони ЗС РФ.

У терориста також вилучено речі, які свідчать про ймовірне залучення бойовика російськими спецслужбами до диверсійно-підривної роботи: військові топографічні карти Донецької області та району населеного пункту Амвросіївка із зазначенням місць дислокації військових формувань ЗСУ, космічний знімок полігону з нанесеними орієнтирами, два флеш-накопичувачі з відомостями окремих "військових формувань "ДНР" з грифами обмеження доступу «для службового користування» і «таємно», дев'ятнадцять плат оперативної пам’яті до персонального комп’ютера, дві сім-карти українського мобільного оператора, USB-модем російського оператора стільникового зв’язку, ключ від сейфа та металева печатка.

Затриманого бойовика доставлено в Україну. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

Служба безпеки України продовжить реалізовувати спільні операції з молдовськими колегами, спрямовані на протидію тероризму в обох державах.

Прес-центр СБ України

 

Описание: Описание: Описание: \\Sayt\сайт\29\Дементьев\8.jpg Описание: Описание: Описание: \\Sayt\сайт\29\Дементьев\1.jpg


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України