Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


СБУ викрила факти розкрадання чотирма банками близько 6 мільярдів гривень коштів рефінансування Нацбанку України
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
15 травня 2015

Співробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою за останній час викрили факти розкрадання менеджментом чотирьох українських банків близько 6 мільярдів гривень коштів рефінансування Нацбанку. Найбільшу суму розтрати коштів НБУ у розмірі 4,3 млрд. здійснили службові особи однієї з цих банківських установ.

Встановлено, що посадові особи банків задіяли кілька шахрайських схем для розкрадання грошей. Зокрема, всупереч умовам отримання рефінансування, менеджмент банківських установ для виведення коштів кредитував підконтрольні та фактично збанкрутілі комерційні структури і скуповував на гроші Нацбанку "сміттєві" цінні папери. Зловмисники також використовували махінації із заставною нерухомістю, протиправно виводячи її з активів банків.

На сьогодні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів тимчасову адміністрацію та розпочав процедуру ліквідації цих банків, тож усі виплати вкладникам здійснюються за його рахунок.

Генеральною прокуратурою за матеріалами Служби безпеки України за фактом розкрадання коштів у кожному з банків відкриті кримінальні провадження за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії.

Служба безпеки України у взаємодії з Генеральною прокуратурою і надалі вживатимуть всіх заходів для недопущення дестабілізації банківської системи країни.

Прес-центр СБ України


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України