Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


В Одесі знешкоджено дві злочинні групи, які підривали офіси політичних сил та волонтерських рухів
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
16 березня 2015

 

 

 

 

Служба безпеки України у взаємодії з іншими правоохоронними органами вживає жорсткі контртерористичні заходи у Одеському регіоні із знешкодження диверсійних груп, викриття та затримання осіб, причетних до вчинення терактів, упередження нових злочинів, які готуються зловмисниками, вилучення у них зброї та вибухівки.

Протягом кількох днів співробітники СБУ знешкодили в Одесі дві розгалужені злочинні групи, які вчинили теракти біля офісів політичних сил, волонтерських рухів, важливих об’єктів життєдіяльності міста.

Наразі затримано п’ятьох громадян, які обґрунтовано підозрюються у організації та вчиненні терактів, виготовленні саморобних вибухових пристроїв. Тривають заходи із затримання решти членів злочинних груп. 

Так, у рамках розслідування серії вибухів, вчинених з метою дестабілізації ситуації в місті, затримано місцевого мешканця, 1985 р.н., який дезертирував із лав української армії і може мати причетність щонайменше до трьох терактів в Одесі.

У затриманого вилучено потужний арсенал зброї: пістолети, карабін СКС, більше двадцяти гранат Ф-1 та РГД-5, 16 ручних протитанкових гранатометів РПГ-22, понад 6 тисяч  набоїв  до автоматичної та стрілецької зброї, 34 запали.

Використані зловмисниками у низці терактів пристрої з вибухівкою ідентичні. Встановлено особу, яка виготовляла їх для терористів. Мешканця Миколаївської області, 1993 р.н., разом із спільником було затримано 12 березня ц.р у м. Іллічівськ Одеської області під час спецоперації.

У затриманого вилучено підготовлену ним для чергового злочину вибухівку потужністю у 3,5 кг тротилу. За даними слідства, цей саморобний вибуховий пристрій планувалося використати для підриву ще одного волонтерського центру в Одесі.

Точно такий вибуховий пристрій було виявлено  наступного дня у їхнього поплічника, 1986 р.н. Експертиза вже підтвердила, що вибухівка у пристрої ідентична тій, що була використана зловмисниками 27 грудня минулого року, коли загинув працівник комунальних служб, та 3 лютого ц.р. при підриві одеського офісу однієї з політичних сил.

Під час інтенсивних оперативних заходів співробітники СБУ, діючи на упередження, затримали із значним арсеналом зброї члена радикальної організації, яка входить до сфери впливу т.зв. «православного казачества». У послужному списку одесита найманство у збройних конфліктах на території інших держав. Затриманий входить до угруповання, яке серед іншого вчиняло підриви фінансових установ міста для розхитування ситуації в Одесі. У помешканні зловмисника вилучено боєприпаси, холодну зброю, проросійські агітаційні матеріали.

Крім того, «законсервовану» схованку з боєприпасами та елементами саморобних вибухових пристроїв виявлено у орендованому гаражі активного учасника одеського «Антимайдану». Цей громадянин був завербований терористами т.зв. «ДНР» і став бойовиком одного з незаконних воєнізованих формувань на Донеччині.

Тривають оперативно-слідчі дії.

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України