Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


Служба безпеки затримала групу злодіїв, які за вказівкою бойовиків "ДНР" готували теракти на Харківщині
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
18 лютого 2015

 

Служба безпеки України спільно з прокуратурою Харківської області викрила та затримала групу осіб, які планували вчинення диверсій та терористичних актів на території регіону.

Встановлено, що 25-річний громадянин Росії організував у Куп’янську Харківської області злочинну групу з числа представників місцевого криміналітету. Росіянин підтримував зв'язок з терористами т.зв. «ДНР», за вказівкою яких група вербувала серед «кримінальників» найманців для незаконних воєнізованих формувань, придбала значну кількість зброї для вчинення диверсій та терактів на об’єктах транспорту і промисловості, про які збирала детальну інформацію.

Кошти для придбання засобів ураження група «заробляла» у звичний для себе спосіб - крадіжками особистих речей громадян з транспортних засобів. Автомобілі зловмисники відкривали за допомогою так званих "кодграбберів" - спеціальних технічних засобів, призначених для зчитування кодів автомобільної сигналізації. Заборонені пристрої організатор групи придбав на території РФ та незаконно перемістив на територію України.

Співробітники СБУ у результаті спецоперації затримали організатора групи та двох мешканців Куп’янська. Під час обшуку у тимчасовому помешканні росіянина  вилучено гранатомети РПГ-22 та РПГ-26, автомати Калашникова, пістолет Макарова з глушником, велику кількість набоїв, гранати Ф-1, РГД-5, прапори та емблеми т.зв. "республік", кастети.

Крім цього, у зловмисників вилучено речові докази скоєння численних крадіжок: реєстраційні документи на чужі автомобілі, особисті документи власників, планшети, ноутбуки, а також спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації.

Наразі усі учасники групи затримані. Тривають невідкладні слідчі дії.

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України