Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


СБУ затримала двох поплічників терористів, у т.ч. співробітника виправної колонії, який виявився інформатором т.зв. "ДНР"
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
14 лютого 2015

Оперативна група СБУ в с. Максимільянівка Мар’їнського району Донецької області затримала інформатора т.зв. «ДНР», який працював молодшим інспектором виправної колонії.

Встановлено, що 40-річного мешканця Донеччини у листопаді 2014 року завербував член диверсійно-розвідувальної групи терористичної організації «ДНР» на прізвисько «Малий». Бойовик спочатку особисто телефонував чоловіку та цікавився настроями місцевого населення, розпитував його про місця дислокації військової техніки, артилерії ЗС України та чисельності військовослужбовців у районі.

Згодом «Малий» поставив мешканцю Донеччини завдання систематично повідомляти йому розвіддані. У разі відмови бойовик погрожував фізичною розправою над його родиною.

Із службовим посвідченням інспектора Селидівської виправної колонії інформатор вільно пересувався територією району та протягом грудня 2014 року – січня 2015 року збирав і передавав «Малому» розвідувальні дані через мобільний зв'язок. Отриману інформацію терористи використовували для ведення артилерійських обстрілів населених пунктів.

Затриманому оголошено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Затримано ще одного інформатора терористів днями на Луганщині.

Мешканка селища Тошківка Попаснянського району Луганської області збирала для терористичної організації т.зв. «ЛНР» відомості про розташування, маршрути пересування та озброєння сил АТО.

Інформацію, зібрану під час постійних поїздок навколишніми населеними пунктами та опитування знайомих, вона передавала до диверсійно-розвідувального підрозділу терористичного «казачого» угруповання Дрьомова, у Стаханові. Крім того, зловмисниця коригувала артилерійський вогонь під час обстрілів Тошківки терористами. Протягом останнього місяця Тошківка регулярно потерпає від обстрілів.

Затриманий СБУ інформатор наразі дає покази. Вона зізналася слідчим, що допомагала бойовикам знищувати рідне селище  на прохання колишнього чоловіка, який воює у складі бандформування Дрьомова.

Стосовно затриманих розпочато кримінальні провадження за ст.258-3 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за сприяння діяльності терористичній організації. Триває слідство.

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України