Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


СБУ перекрила канал незаконного експорту коксу на суму понад 100 мільйонів гривень
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
20 сiчня 2015

СБУ викрила та ліквідувала чергову схему фінансування терористичної організації "ДНР" через незаконний експорт коксової продукції. Остання партія коксу обсягом 1000 тонн затримана співробітниками спецслужби у одному з морських портів. За фактом фінансування терористичних організацій слідчими СБУ розпочато кримінальне провадження.

Продукція виготовлялася на двох підконтрольних терористам підприємствах - ПрАТ "Макіївкокс" та ПАТ "Ясинівський коксохімічний завод".

Показово, що всі підприємства належать громадянину РФ В. Нусенкісу, який входить до найближчого оточення Януковича. Керівництво цих підприємств підтримує тісні стосунки з самопроголошеним прем’єр-міністром терористичної організації "ДНР" Захарченком. Коксохімічні заводи одними з перших здійснили перереєстрацію та отримали "свідоцтва" т.зв. "ДНР".

Для надання транспортно-експедиційних послуг та митного оформлення учасники оборудки використали маріупольську компанію, контрольовану фігурантом низки кримінальних проваджень за фактами посадових злочинів та розтрати державного майна.  

Встановлено, що за цією схемою протягом 2014 року з окупованих терористами територій експортовано коксу на суму понад 100 млн грн. З незаконно отриманих прибутків, зловмисники щоквартально перераховували 1 млн грн до т.зв. "банку ДНР". У подальшому гроші з "общака" розподілялись між ватажками незаконних збройних формувань та використовувалися на фінансування бойовиків, оплату найманців та акції з залякування мирного населення.

Оперативно-слідчі дії тривають.

 

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України