Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом фінансування тероризму суб'єктами господарювання, що входять до груп компаній "Лукойл" та "СЄПЕК"
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
16 сiчня 2015

Служба безпеки України здійснює документування грубого порушення суб’єктами господарювання, що входять до груп компаній «Лукойл» та «СЄПЕК», вимог чинного законодавства під час імпорту нафтопродуктів з подальшою їх реалізацією на території України та використання отриманих коштів для фінансування терористичних організацій т.зв. «ДНР» та «ЛНР».

У ході розслідування було встановлено, що протягом 2013-2014 рр. посадовими особами «Лукойл» через морські термінали Феодосії, Херсону, Ізмаїла, Миколаєва та Одеси, а також через пункти пропуску на українському західному кордоні та через кордон з Білоруссю поза митним контролем з використанням підконтрольних суб’єктів господарювання (ВАТ «Лукойл», «Лукойл-Україна», Одеський нафтопереробний завод, ТОВ «Перша паливна компанія» та інші) було організовано контрабанду та реалізацію понад 2 млн. тонн нафтопродуктів на загальну суму близько 2 млрд. доларів США.

Незаконно отримані доходи під прикриттям фіктивних договорів перераховувались на рахунки підконтрольних підприємств. У подальшому отримані злочинним шляхом кошти спрямовувались на фінансування терористичної діяльності т.зв. «ДНР» та «ЛНР».

За вказаним фактом Головним слідчим управлінням СБУ відкрито кримінальне провадження за ст.ст. 209, 258-5 Кримінального кодексу України.

Прес-центр СБ України


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України