Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


СБУ затримала громадянина РФ, причетного до спроби викрадення українського літака
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
17 грудня 2014

У м. Миколаїв Служба безпеки України затримала громадянина Росії, який причетний до спроби викрадення російськими спецслужбами українського військового літака.

Встановлено, що іноземець прибув на Миколаївщину за завданням російських спецслужб для організації сепаратистських заходів.

30-річний росіянин є одним із співорганізаторів антиукраїнських мітингів у Миколаєві біля Меморіалу слави Героям-Ольшанцям у березні ц.р. Іноземець підбурював українців до непокори чинній владі, агітував за від’єднання Миколаївщини від України із перспективою створення разом з південними областями та АР Крим т.зв. «нового федерального округу».

Після невдалої спроби дестабілізувати ситуацію в місті зловмисник тривалий час переховувався від кримінальної відповідальності та підтримував контакти зі своїми кураторами.

Наприкінці листопада ц.р. контррозвідка СБУ зірвала спробу спецслужб РФ викрасти український літак. Завербованого російськими спецслужбами місцевого мешканця, який за матеріальну винагороду намагався організувати угон літака з аеродрому Кульбакіно на територію Росії, було затримано. У ході оперативно-слідчих у поле зору СБУ потрапив 30-річний росіянин, який у цьому злочинному задумі виступив «зв’язковим» - організував зустріч мешканця Миколаєва з офіцером ГРУ ГШ МО РФ у Бєлгороді, на території Росії.

Під час обшуку помешкання зловмисника вилучено псевдорішення т.зв. народної ради Миколаєва про обрання його головою ради, а також ватажком загонів самооборони, датовані березнем ц.р., «розпорядження» щодо проведення 16 березня незаконного референдуму та інші матеріали антиукраїнського змісту.

Громадянину Російської Федерації оголошено підозру за ч.2 ст.110 Кримінального кодексу України. За рішенням суду йому обрано запобіжний захід - тримання під вартою терміном на 60 діб.

Прес-центр СБ України

   

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України