Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


На Донеччині СБУ затримала громадянина Росії, якого терористи найняли для ремонту вогнепальної зброї
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
17 грудня 2014

16 грудня ц.р. співробітники контррозвідки СБУ у Ясинуватському районі Донецької області затримали громадянина РФ С., 1978 р.н., мешканця м.Москва, який незаконно перетнув державний кордон України та прямував на підконтрольну бойовикам територію для організації незаконного ремонту вогнепальної зброї, що використовується терористами для нападів на мирне населення.

У Росії ця особа притягалась до кримінальної відповідальності та відбувала покарання за незаконне виготовлення вогнепальної зброї. Через соціальні мережі москвич встановив контакт з представниками «ДНР», які організували йому на початку грудня ц.р зустрічі в Торезі та Донецьку із очільниками самопроголошених «органів місцевого самоврядування» та ватажками незаконних воєнізованих формувань. Тоді громадянин Росії так само незаконно дістався території, яку утримують терористи, та домовився з ними про надання «консультаційних послуг» з ремонту різних засобів ураження.

Зокрема, С. мав організувати на базі  виробничих цехів однієї з місцевих виправних колоній виготовлення вибухових  пристроїв і комплектуючих до зброї, що перебуває на озброєнні терористів, та підготувати для виконання таких робіт ще кілька працівників.

Під час затримання у росіянина вилучено паспорт громадянина РФ та зошит із записами про деталі щодо організації потужної «зброярні» на Донеччині. У записнику є список контактів з представниками «ДНР», їхні позивні, електронні адреси та телефонні номери місцевих мешканців, які мають досвід підривників та роботи на верстатах.

У особистих речах росіянина знайдено виготовлені на території РФ листівки із закликами до підтримки «ДНР», у яких зазначено контактні телефонні номери та адреси у Москві та Московській області.

Прес-центр СБ України


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України