Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


СБУ не допустила продаж 19 українських гелікоптерів у Росію
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
6 грудня 2014

Контррозвідка Служби безпеки України запобігла незаконному продажу двом російським компаніям з Ростова-на-Дону української авіаційної техніки, на яку чекають в АТО.

Протиправну схему розробили посадовці одного з київських державних авіаційних підприємств, яке перебуває у стадії ліквідації. На його балансі 6 літаків типу АН-2, 19 гелікоптерів МІ-2, авіаційні двигуни, інше вартісне обладнання. Ринкова вартість майнового комплексу становить десятки мільйонів гривень, після ремонту та модернізації цю техніку можна ефективно задіяти у зоні АТО. 

Натомість, як встановила СБУ, протягом 2014 року ліквідаційна комісія підприємства неодноразово намагалася «продавити» у відповідних інстанціях дозвіл на списання всього авіапарку на металобрухт. Зловмисники планували здійснити цю процедуру лише на папері і у подальшому з вигодою для себе  реалізувати авіатехніку. Зокрема, планувалося «утилізовані» у такий спосіб гелікоптери продати компаніям «Ростов-Міль» та «Росвертол» (м. Ростов-на-Дону, РФ).

Крім того, зловмисниками вже були підготовлені документи на списання та продаж повітряних суден, автотранспортних засобів та авіадвигунів за залишковою вартістю на суму 1,7 млн. грн.

Співробітники СБУ заблокували спробу керівників ліквідаційної комісії підприємства розпродати державне майно.

За матеріалами СБУ прокуратурою Шевченківського району м. Києва відкрито кримінальне провадження за ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Триває слідство.

Прес-центр СБ України


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України