Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


Затримано російського агента ФСБ, який незаконно вивозив до Росії тіла російських військовослужбовців
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
24 жовтня 2014

 

 

 

23 жовтня ц.р. поблизу Києва СБУ затримала громадянина РФ, мешканця Москви Гречишкіна Миколу Васильовича, кадрового російський офіцера, колишнього морського піхотинця,   який був завербований ФСБ РФ. Для прикриття ця особа використовувала посаду редактора Інтернет-видання «Российские новости».

У ході обшуку у Гречишкіна вилучено РПГ-26 “Аглень” (виробництва РФ), гранату та набої до стрілецької зброю та паспорт громадянина РФ, кілька документів на різні прізвища, посвідчення помічника депутата Державної думи РФ редакційне посвідчення заступника головного редактора «Российских новостей».

         Вилучено візитки російських високопосадовців з МО РФ, Федеральної міграційної служби РФ.

Гречишкін М.В. із січня ц.р. безперервно перебуває на території України в порушення Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

З початку АТО виконував завдання ФСБ РФ із координації діяльності лідерів незаконних збройних формувань та диверсійно-підривних груп так званих ЛНР і ДНР з іноземною спецслужбою, їх організаційного та ресурсного забезпечення. Встановив, організував, координував та підтримував сталі конспіративні контакти з ватажками терористичних організацій ЛНР та ДНР.

Іноземець безпосередньо організовував через кураторів у Москві постачання на контрольовану бойовиками територію України військової техніки (броньовані автомобілі "Тигр"), найманців (в т.ч. 130 танкістів з м.Свердловск, добровольців з числа радикальних козацьких формувань РФ тощо) для участі у бойових діях проти сил АТО.

Цей громадянин РФ, називаючи себе генералом ФСБ, організовував та забезпечував незаконне вивезення до Росії та злочинне приховування тіл загиблих на території України російських військовослужбовців. Цим самим він не лише сприяв скоєнню міжнародного злочину, а й перешкоджав ідентифікації тіл, віднайденню загиблих російських громадян, чиї матері та дружини щодня телефонують на «гарячу лінію» СБУ у пошуках синів та чоловіків.

СБУ обіцяє надати допомогу усім, хто розшукує своїх рідних.

Оприлюднюючи фотографію цієї особи, Служба безпеки  звертається до російських громадян, які розшукують своїх рідних, – надана  інформація про цю особу допоможе встановити:

- куди поділися тіла російських військовослужбовців

- чому вони не були ідентифіковані

- чому не встановлюються обставини їх загибелі.

Прес-центр СБ України


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України