Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


Контррозвідка СБУ затримала бойовика диверсійної групи, яка готувала теракти в Одесі напередодні парламентських виборів
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
24 жовтня 2014

Оперативна група контррозвідки СБУ затримала бойовика диверсійної групи т.зв. «ЛНР», яка готувала диверсії  у м. Одеса напередодні та під час проведення позачергових виборів до Верховної Ради України.

Встановлено, що 21-річний громадянин України «Б» на прізвисько «Сєвєр» входив до складу диверсійної групи «ЛНР», якій було поставлено завдання  підготувати та вчинити диверсії в

м. Одеса та передмісті напередодні позачергових виборів до ВР України. До цієї групи були відібрані бойовики, які брали участь у масових заворушеннях 2 травня ц.р. в Одесі, добре володіли вогнепальною зброєю, мали навички підривної роботи – вміли поводитись з вибуховими та запалюючими речовинами.

Зі слів затриманого, перед відбором до спецгрупи він пройшов бойову підготовку у тренувальному таборі на території Ростовської області РФ та брав участь у бойових діях у групі бойовика «Риби»,  яка входила до складу бандформування «Лєшего» терористичної організації «ЛНР».

Його основними функціями було забезпечення диверсійної групи зброєю та боєприпасами – переправлення їх з підконтрольних бойовиками  територій до місць проведення диверсій.  

22 жовтня ц.р. контррозвідка СБУ затримала бойовика під час організації перевезення потягом з Луганська до Одеси цілого арсеналу зброї – РПГ-22, гранати РГД-5, Ф-1 та велику кількість набоїв до автоматичної зброї.

Вночі 24 жовтня ц.р. у м. Сєвєродонецьк затримано двох його поплічників «Б» та «Р», 1991 та 1992 років народження. 

Стосовно затриманих тривають оперативно-слідчі дії у рамках ст. 258 Кримінального кодексу України.

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України