Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


СБУ затримала афериста, який вимагав викуп за "визволення" з полону українців (відео)
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
16 жовтня 2014

У Донецькій області співробітники СБУ затримали 35-річного мешканця Маріуполя, який протягом останніх двох місяців телефонував родичам захоплених терористами людей і від імені бойовиків вимагав гроші за їхнє звільнення.

Встановлено, що шахрай відшукував інформацію про тих, хто потрапив у полон до бойовиків через Інтернет. Він з’ясовував контактний телефон родичів та зв’язувався з ними. У телефонній розмові аферист представлявся впливовим «ДНРівцем» та пропонував за звільнення полоненого сплатити йому викуп. Гроші необхідно було перерахувати на банківську картку. Сума викупу становила від 5 до 15 тисяч гривень.

Після таких повідомлень родичі полонених у розпачі надсилали кошти, а шахрай після цього одразу знищував сім-картку та на зв'язок із сім’ями зниклих більше не виходив.

Викрити шахрая допомогли рідні одного із зниклих, які попросили почути голос сина, а після відмови звернулися до СБУ.

Наразі зловмисник зізнався у вчиненні трьох таких шахрайських вчинків.

Зловмисника затримано та передано до органів МВС для прийняття процесуального рішення.

«Ми вже не раз застерігали тих, хто шукає близьких і, зрозуміло, хапається за найменший шанс, не починати перемовини з терористами самостійно! Це може виявитися пасткою. І потрапити на шахрая-негідника – це ще найменше зло. Процес повернення людей – делікатний, складний та вимагає професійних знань. Самодіяльність може бути життєво небезпечною як для заручника, так і для його рідних», - наголосив радник СБУ Маркіян Лубківський.

 

За сприяння Міжвідомчого центру допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти з початку його роботи уже звільнено 752 українця.

Прес-центр СБ України

 

Відео: http://youtu.be/ykWIYdAVcGQ


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України