Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за злочини проти людяності (відео)
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
15 жовтня 2014

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за злочини проти людяності. Про це повідомив радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

Керуючись ст. 2 Закону «Про Службу безпеки України», згідно з якою до завдань СБУ входить попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів проти миру і безпеки людства та на основі масових свідчень і встановлених фактичних доказів скоєння терористами так званих «ДНР» і «ЛНР» злочинів проти миру та безпеки людства Головним слідчим управлінням Служби безпеки України розпочато кримінальне провадження за статтею 438 Кримінального кодексу України про вчинення жорстокого поводження з         цивільним населенням, а також захопленими у полон військовослужбовцями, що виявилися у застосуванні до військовослужбовців та цивільного населення тортур, мордування, вигнання цивільного населення для примусових робіт, розграбування національних цінностей на захопленій території.

За вказані дії встановлено покарання - від восьми до дванадцяти років позбавлення волі, а у випадку, коли вони поєднані з умисним вбивством - до п'ятнадцяти років, або у вигляді довічного позбавлення волі.

Триває досудове розслідування.

«Служба безпеки України уже запрошує українських і міжнародних експертів, передусім, правників, долучитися до цієї копіткої роботи, результатом якої має стати подача клопотання до міжнародних правових інституцій і засудження конкретних виконавців вчинених злочинів», - наголосив М.Лубківський.

Нагадаємо, що 3 жовтня ц.р. СБУ оприлюднила карту «Злочини проти людяності на території Луганської та Донецької областей» - «Карту Смерті», на якій зібрані найбільш резонансні злочини, здійснені терористами та російськими агресорами на тимчасово контрольованих банд формуваннями українських територіях.  На ній позначено 26 місць розташування в’язниць , катівень, концтаборів терористів, виявлені місця тортур, розстрілів, масових поховань мирних мешканців. Робота над цією картою триває.

 

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=3Mu1L53-_zc

Прес-центр України


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України