Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


СБУ затримала шпигуна та вербувальника до лав терористичної організації "ДНР"
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
15 жовтня 2014

Контррозвідка Служби безпеки України затримала громадянина України «А», 1972 р.н., який займався шпигунською та вербувальною діяльністю.

Зловмисника було затримано 9 жовтня поточного року на ПП "Чонгар" при спробі потрапити з АР Крим на територію Херсонщини.

Встановлено, що затриманий протягом травня-липня ц.р. здійснював вербування до лав терористичної організації «ДНР» серед в’язнів Жданівської виправній колонії №3. Він організовував їх направлення на двотижневе навчання диверсійно-підривній діяльності до табору підготовки бойовиків у Ростовській області РФ.

Отримавши бойову підготовку найманці направлялися на територію Донецької та Луганської областей для протидії силам АТО.

Крім того, у вересні ц.р. затриманий здійснював збір відомостей щодо чисельності особового складу українських військ, видів та кількості озброєння, військової техніки, пересування з’єднань та підрозділів ЗС України, організовував проведення розвідки в населених пунктах, що контролюються силами АТО.

Інформацію зловмисник передавав бойовику незаконного збройного формування «ДНР», так званому керівнику військової поліції м. Харцизьк «П», який підпорядковується громадянину РФ «А» на прізвисько "Нос" - кадровому співробітнику ГРУ ГШ РФ, начальнику військової поліції "ДНР".

Стосовно затриманого розпочато кримінальне провадження за ст. 111 (державна зрада) та 258-4 (Сприяння вчиненню терористичного акту) КК України.

Прес-центр СБ України


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України