Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


У звільнених містах Донеччини та Луганщини контррозвідка СБУ затримала 7 бойовиків
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
30 вересня 2014

Протягом доби підрозділи контррозвідки СБУ затримали 7 громадян України, які брали активну участь у терористичній діяльності на боці т.зв. «ДНР» та «ЛНР» – вербували місцевих мешканців, вели бойові дії проти українських вояків, чинили диверсії проти мирного населення.

Поблизу м. Краматорськ затримано двох бойовиків з незаконного злочинного формування «Волчья стая».

Встановлено, що 42-річний місцевий мешканець на прізвисько «Связист» забезпечував безперебійний зв’язок для т.зв. оперативного штабу «ДНР» спочатку у Краматорську, а пізніше – у Донецьку. За завданням російського військового з позивним «Гора», «Связист» за грошову винагороду встановлював засоби радіозв’язку на танки та БТРи бандформування «Волчья стая».

Ще одним «заробітчанином» цього ж незаконного воєнізованого формування виявився громадянин України, 1992 р.н., на прізвисько «Механік», який у «вільний» від боїв час у своїй ремонтній майстерні відновлював бойову техніку терористів.

Під час ведення бойових дій «Связист» та «Механік» залучалися до збройних нападів на українські блок-пости, вчинення  терактів та диверсій у мирних кварталах з метою залякування місцевих мешканців та компрометації українських військових. Щоб уникнути відповідальності обидва повернулися до Краматорська, аби сховатися серед мирних мешканців та, за їхніми словами, пересидіти зиму.

Під м. Волноваха на Донеччині затримали двох  «пропагандистів» розколу України, громадян України «К», 1958 та «Б», 1971 р.н. Слідством встановлено, що «Б» у травні ц.р. був активним організатором та координатором незаконного референдуму, вербував місцеве населення до лав «ДНР», закликав до підривних акцій проти державної влади. Його поплічник «К» ініціативно став інформатором – збирав та передавав бойовикам створеного з числа криміналітету незаконного злочинного формування «Оплот» розвіддані про дислокацію та переміщення сил АТО.

На Луганщині підрозділ контррозвідки затримав двадцятирічного бойовика – члена диверсійної групи незаконного формування т.зв. «Казачья национальная гвардия Великого войска донского». Встановлено, що до складу злочинної групи входило ще 11 озброєних бойовиків, які вели бойові дії проти сил АТО у районі с. Попасна Луганської області. Після звільнення українськими силами територій Луганщини «диверсант-розвідник» зачаївся у передмісті та очікував на нові завдання своїх кураторів з т.зв. «ЛНР».

У рамках ст. 258 Кримінального кодексу України стосовно затриманих здійснюються оперативно-слідчі дії.

Прес-центр СБ України

 

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України