Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


У Маріуполі затримано міліціонера-перевертня - одного з керівників диверсійної групи НВФ "Восток"
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
27 вересня 2014

Контррозвідкою СБУ спільно з МВС України у зоні АТО виявлено та затримано зрадника в лавах МВС, майора міліції, остання посада - виконувач обов’язків начальника штабу Орджонікідзевського РВ Маріупольського МУ ГУ МВС України в Донецькій області.

«Перевертень у погонах», громадянин України «І.» 1969 р.н. був одним із керівників диверсійної групи НВФ «Восток», основну частину якої у результаті проведення спецоперації 21 вересня ц.р. затримано у взаємодії з підрозділами Нацгвардії, МВС «Омега» та «Азов» http://www.ssu.gov.ua/sbu/control/uk/publish/article?art_id=131872&cat_id=39574

Шляхом припинення діяльності цієї ДРГ попереджено заплановані злочинцями на найближчий час терористичні акти на території м.Маріуполь та прилеглих районів (Володарський, Першотравневий, Новоазовський). З цією метою члени ДРГ виїжджали до м.Донецьк та до РФ, де отримали зброю і вибухівку, а також пройшли навчання і відповідні інструктажі. У них вилучено топографічні карти м.Маріуполя та Донецької області з позначками адмінбудівель у м.Маріуполь, рапорт на ім'я «командира ДРГ Маріуполя» про готовність групи до проведення диверсійної діяльності, 3 ручні гранатомети РПГ-26 «Аглень», снайперську гвинтівку нового зразка російського виробництва калібру «7,62», 7 автоматів Калашникова АК-74 із 10 спорядженими магазинами, 4 пістолети ПМ, 3 гранати РГД-5, значну кількість світлошумових гранат, сигнальних ракет, а також амуніцію для зброї, камуфляжі, радіостанції. Усі члени групи мають досвід бойових дій в умовах міста та брали безпосередню участь в озброєному нападі 09 травня ц.р. на будівлю Маріупольського МУВС ГУ МВСУ в Донецькій області, в ході якого будівлю було зруйновано, є загиблі з числа співробітників правоохоронних органів, військовослужбовців та цивільних осіб. Також злочинці причетні до вбивств підприємців м.Маріуполь з метою заволодіння їх грошовими коштами. Здійснюються відповідні оперативно-пошукові та слідчі дії в рамках ст. 258-3 Кримінального кодексу України.

Встановлено, що затриманий майор міліції стояв біля витоків формування диверсійної групи НВФ «Восток». Спільно з керівником ДРГ - колишнім співробітником МВС України «Н.», 1958 р.н. (прізвисько «Мангуст», «Бешеный майор» або «БМ», має прямі контакти з І.Стрілковим, О.Ходаковським, представниками російських спецслужб) планував та організовував напад її членів на міське управління МВС України. При цьому підступно сприяв проникненню терористів у будівлю, для чого напередодні отримав від «Н.» зброю (2 автомати та 2 пістолети) та забезпечив вогневу підтримку нападникам зсередини приміщення. Наприкінці серпня ц.р. «І.» з використанням службового становища здійснював заходи щодо безперешкодного проникнення членів ДРГ з м.Донецьк до м.Маріуполь для здійснення диверсійних та терористичних актів.

Під час затримання у майора-перевертня правоохоронці вилучили 1 РПГ, 3 гранати, АКСУ, ПМ та боєкомплекти до них, а також інші докази, які підтверджують його протиправну діяльність. Стосовно зрадника здійснюються відповідні оперативно-пошукові та слідчі дії в рамках кримінального провадження за ст. 258-3 Кримінального кодексу України.

Прес-центр СБ України


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України