Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


Служба безпеки України попереджає про "фейкові" електронні розсилки від імені державних органів
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
26 вересня 2014

Служба безпеки України попереджає, що проти українських громадян російські спецслужби проводять інформаційно-технічні атаки для взяття під контроль інформаційно-телекомунікаційних систем та персональних комп’ютерів.

Від імені Державної фіскальної служби України з електронних поштових скриньок kabminonline@minrd.gov.ua, nalogs_ki@minrd.gov.ua, nalogs@minrd.gov.ua та nalogs_ua@minrd.gov.ua поширюються листи, які містять шкідливі віруси.

Встановлено, що ці електронні адреси не зареєстровані у Державній фіскальній службі України, при цьому вони мають доменне ім’я, подібне до офіційних електронних адрес органів державної влади України.

Такі «замасковані» повідомлення начебто мають актуальну для громадян інформацію про сплату податків на нерухоме майно. Для того, щоб спонукати отримувача відкрити прикріплений файл, у листі містяться погрози можливих санкцій  - подання судових позовів, накладання арешту на зарплатну або пенсійну картку, нарахування пені на суму заборгованості.

Фахівці СБУ застерігають, що у додатках до електронних листів наявне шкідливе програмне забезпечення. При отриманні кореспонденції із цих електронних поштових адрес вірус уражає  комп'ютерне обладнання та робить його підконтрольним зовнішньому впливу.

СБУ встановлює злочинців, які розсилали людям листи з комп'ютерними вірусами.

Радник Голови СБУ Маркіян Лубківський закликав громадян бути обережними і пильними: «Звертаємо увагу, що повідомлення надсилаються російською мовою та містять юридичні терміни, властиві правовій системі саме Російської Федерації. Тобто, російські спецслужби навіть не  ховають «вуха», або у них такі «фахівці». Щоб не потрапити у пастку російських хакерів достатньо просто не відкривати такі листи».

Про протиправні кібератаки громадяни можуть повідомити за безкоштовним номером 0 800 501 482 або на електронну скриньку callcenter@ssu.gov.ua.

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України