Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


За перші дні роботи Міжвідомчого центру допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти надійшло 1290 звернень від громадян
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
10 вересня 2014

За час роботи створеного за рішенням Президента України при Службі безпеки України Міжвідомчого центру допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти з 6 вересня ц.р.  надійшло 1290 звернень від громадян. Про це повідомив журналістам радник Голови СБУ Маркіян Лубківський.

Особисто звернулися до Центру (вул. Ірининська, 4) 122  заявника, які розшукують зниклих.  На «гарячу лінію»  call-центру СБУ надійшло 640 таких звернень, на електронні скриньки – 528.

База даних, у якій на сьогодні близько 700 прізвищ,  постійно доповнюється й уточнюється, оскільки стосовно окремих осіб заяви нерідко дублюються – по допомогу звертаються рідні, друзі, колеги.

Аби знайти і повернути додому кожного українця, який потрапив у полон або зник безвісти, Міжвідомчий центр працює спільно з волонтерами, громадськими активістами, незалежними журналістами.

Паралельно СБУ ведеться активна робота із визволення та повернення людей, з їхніми рідними підтримується постійний контакт.

Одним з прикладів роботи є досягнута шляхом складних переговорів домовленість про надання «зеленого коридору», яким батьки двох загиблих українських льотчиків можуть вивезти із району, контрольованого терористами, тіла синів.

Військові льотчики – члени українського екіпажу після ураження літака терористами залишалися в ньому до останнього, відводячи палаючу машину від населеного пункту, і загинули як герої. Місцеві жителі, ховаючись від терористів, забрали тіла і облаштували місце тимчасового поховання, поставили хрест. «Батьки вже вирушили на те місце, ми їх підтримуємо», - повідомив радник голови.

Маркіян Лубківський підтвердив, що Надія Савченко і Олег Сєнцов є у базі даних українських громадян, які мають бути звільнені і повернуті як такі, що були викрадені або незаконно утримувалися. 

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України