Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


СБУ затримала розвідувальну групу "Міхея" та "Чорної вдови", яка збирала інформацію для російських спецслужб
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
5 вересня 2014

Контррозвідка Служби безпеки України ліквідувала на Донеччині злочинну групу з числа терористів «ДНР», яка за завданням офіцерів ГРУ ГШ ЗС РФ вербувала бойовиків для озброєних бандформувань та збирала інформацію про сили АТО. Передані групою розвідувальні дані російські військові використовували для нападів на українські позиції.

Встановлено, що троє затриманих членів групи  передавали безпосередньо російським розвідникам відомості про місця розташування військової техніки, українські блокпости, особовий склад та озброєння підрозділів Збройних сил України.

Співробітники СБУ затримали організатора цієї розвідувально-диверсійної групи, громадянина України «Ш», 1965 р.н., на прізвисько «Міхей», який особисто вербував найманців, узагальнював отриману від спільників інформацію про українських військових та був зв’язковим із російськими офіцерами.

На зв’язку з росіянами була й  громадянка «С», 1972 р.н., на прізвисько «Чорна вдова», яка у травні ц.р. організовувала  так званий «референдум» у Маріуполі. У складі групи вона збирала розвідувальну інформацію та відомості про місцевих мешканців, готових до диверсійної роботи та виконання завдань з дестабілізації обстановки в населених пунктах, з яких було вибито бойовиків.

Розвідувальні дані щодо організації охорони морського кордону України, українських військових у Маріуполі та Новоазовську збирав керівник однієї з обласних державних структур, відомий терористам «ДНР» та російським офіцерам за прізвиськом «Рибак».

Встановлено, що затримані причетні до збройних нападів на військову частину та міське управління міліції в Маріуполі у травні ц.р.

 У рамках кримінального провадження за ч.1 ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу України здійснюються оперативно-слідчі дії.

 

                                                                                  Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України