Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


СБУ викрила професора столичного вишу, який за завданням російської спецслужби здійснював підривну діяльність проти України (відео)
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
24 червня 2014

 

Головне слідче управління СБУ розслідує кримінальне провадження  за ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу України стосовно громадянина України, який був завербований російськими спецслужбами та погодився за грошову винагороду вчиняти дії проти України.

59-річний киянин «С», професор одного зі столичних вишів, був завербований співробітником ФСБ РФ ще у 2005 році - під час поїздки до Москви. Зв'язок зі своїм куратором з іноземної спецслужби на ім’я «Олександр В’ячеславович»  «законсервований» агент здійснював через мобільний телефон.

За свідченнями громадянина «С», на початку травня ц.р. він отримав завдання у день виборів Президента  України з метою перешкоджання підрахунку голосів  пошкодити кабель електромереж та знеструмити адмінбудівлю ЦВК. Правоохоронці, які вжили підвищених заходів безпеки на  цьому об’єкті, не допустили вчинення диверсії.

У подальшому завербований російською спецслужбою громадянин отримав чергове завдання від ФСБ вчинити провокацію. 28 червня  - у День Конституції він мав здійснити обстріл сигнальними ракетами будівлі Посольства Республіки Польща у центрі Києва та підкинути на місце злочину символіку «Правого Сектора» з метою дискредитації цієї  організації.  Зі слів професора, російські керівники  пообіцяли йому за це три тисячі євро.

Прес-центр СБ України

 

 

Відео: http://youtu.be/wE9gzdaoQbw


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України