Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


СБУ затримала ватажка злочинного угруповання, який налагодив постачання зброї з РФ для диверсійних груп, що діють на Сході України
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
4 червня 2014

 

 

Служба безпеки України затримала безпосереднього організатора та координатора постачання з Російської Федерації зброї та боєприпасів для диверсійних та терористичних груп, що діють на території Донецької  та Луганської областей.

Встановлено, що громадянин України «Г» в інтересах терористичної організації «Луганська народна республіка» 31.05.14 р., у взаємодії з представниками ГРУ ГШ ЗС РФ, російськими прикордонниками та своїми спільниками з числа місцевих «сепаратистів», організував незаконний в’їзд на територію нашої держави з РФ 7 вантажівок з озброєнням та боєприпасами.

Крім постачання зброї до східних регіонів України, «Г» в інтересах іноземної сторони здійснював вербування громадян з числа колишніх військовослужбовців та співробітників правоохоронних органів у м.Києві та інших регіонах з метою їх подальшої відправки до Донецької та Луганської областей для участі у збройних нападах на місцевих жителів та сили АТО.

З метою поширення сепаратистських настроїв в Україні, «Г» організував виготовлення  агітаційних листівок підривної спрямованості, які планував розповсюджувати у м. Києві. У вказаних друкованих матеріалах містились заклики від імені т.зв. «Київської республіки»  вступати до лав терористичних організацій та чинити спротив чинній владі. Інші листівки, в яких йшлося про «криваві гроші» та «фашизм», планувалось розклеювати на банкоматах м.Києва.

2 червня ц.р. співробітники СБ України затримали трьох спільників «Г», які намагалися організувати постачання з м.Києва амуніції (бронежилети та «розгрузки» загальною вартістю близько 100 тис. грн.) для «сепаратистів» на сході нашої держави.

ГСУ СБ України стосовно «Г» відкрито кримінальне провадження за ст.2583 КК України (створення терористичної групи чи терористичної організації). Здійснюються оперативно-слідчі дії, у т.ч. спрямовані на викриття інших зв’язків «Г» з числа громадян України та РФ, причетних до вказаної злочинної діяльності.

Прес-центр СБ України


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України