Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


Компаніями, підконтрольними С.Курченку, завдано збитків державі у нафтогазовій та банківський сферах на загальну суму близько 4 млрд. грн.
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
19 травня 2014

Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою України продовжує розслідування та документування протиправної діяльності групи компаній, підконтрольних С.Курченку.

На сьогодні за матеріалами щодо протиправної діяльності Голови наглядової ради фінансово-промислової групи "СЄПЕК" розпочато низку кримінальних проваджень.

У ході досудового слідства встановлено, що С.Курченко створив та безпосередньо здійснював керівництво злочинною організацією, діяльність якої завдала збитків державі у нафтогазовій та банківський сферах на загальну суму близько 4 млрд. грн.

Створеною із числа співробітників СБУ та ГПУ оперативно-слідчою групою розслідуються такі епізоди:

1. Продаж афільованими з С.Курченком компаніями державним підприємствам ПАТ "Укртрансгаз" та ПАТ "ДАТ "Чорноморнафтогаз" обладнання за завищеною вартістю, що завдало збитків державі на понад 173 млн грн;

2. Проведення спеціальних аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення та реалізація його через підконтрольні С.Курченку  комерційні структури, що завдало шкоди  ПАТ "Укргазвидобування" на суму понад 100 млн грн;

3. Завдання збитків у сумі понад 450 млн грн ПАТ "НАК "Нафтогаз України" шляхом укладання фіктивних угод з ТОВ "Газ Україна 2020" на постачання нафтопродуктів;

4. Несанкціоноване (безлімітне) споживання природного газу з боку ТОВ "Українська нафтогазова компанія", що завдало шкоди  ПАТ "НАК "Нафтогаз України" на суму понад 400 млн грн;

5. Доведення до банкрутства ПАТ "Брокбізнесбанк" шляхом шахрайства з кредитними ресурсами та розкрадання кредиту рефінансування, наданого Національним банком України на загальну суму понад 2 млрд грн;

6. Розкрадання кредиту рефінансування у сумі 800 млн грн, наданого Національним банком України ПАТ "Реал Банк" шляхом виведення коштів  через механізм кредитування фіктивних юридичних осіб.

Крім того, СБ України викрито факти безпосередньої причетності С.Курченка до реалізації злочинних механізмів з придбання на користь ФПГ "СЄПЕК" медіа-ресурсу "UMH group" (ТОВ "Український медіа холдинг"), футбольного клубу "Металіст", ПАТ "Одеський нафтопереробний завод" та мережі АЗС "SparschweinGmbH&Co" у Німеччині (170 об'єктів).

У ході розслідування кримінальних проваджень з метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків слідчими накладено арешт на особисті рахунки С.Курченка, його рухоме та нерухоме майно на загальну суму понад 1,5 млрд грн.

Зокрема, 16 об’єктів нерухомості, з них 3 - за кордоном, 7 повітряних суден, 38 автомобілів, серед яких віп-класу: 15 Mercedes-Benz, 2 BMW, 2 Porsche, 1 Bentley Continental, 3 Lexus, 2 Toyota Camry, 1 Aston Martin.

З метою повернення до державного бюджету грошових коштів та  активів, отриманих незаконним шляхом, у рамках спеціально створеної робочої групи спільно з міжнародними прокурорами вживаються заходи щодо арешту рахунків в європейських банках, відкритих на підконтрольні йому комерційні структури, та об’єктів нерухомості за кордоном, що належать С.Курченку.

Крім того, для захисту майнових інтересів держави здійснюється арешт майна теплоелектроцентралі (ТЕЦ), що входить до цілісного майнового комплексу Одеського нафтопереробного заводу (НПЗ).

С.Курченка оголошено у міжнародний розшук. Правоохоронними органами вживаються заходи щодо його затримання.

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України