Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


В Одесі затримано екстремістів, які готувались 9-го травня бити ветеранів на замовлення російського каналу
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
25 квiтня 2014

 

 

Служба безпеки України викрила та припинила злочинну діяльність екстремістсько-терористичної групи, так званої «Бригади оперативного реагування», що з квітня ц.р. діяла в Одеській області.

Лідер «БОР», 35-річний мешканець Одеси, який тривалий час проживав у АР Крим, розробив та розмістив у мережі Інтернет посібник «План перехвата власти» з конкретними рекомендаціями збройного спротиву чинній владі.

СБУ з’ясувала, що учасники цього екстремістського угрупування фактично діяли на замовлення одного з російських телеканалів, отримуючи матеріальну винагороду за кожну акцію - створення необхідної російським телевізійникам «картинки».

Учасники групи розповсюджували агітаційні матеріали, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, здійснювали різного роду провокаційні акції та екстремістські дії, надавали методичні рекомендації щодо виготовлення так званих «коктейлів Молотова». Крім цього вони залякували громадян, які підтримували діяльність «Євромайдану», підпалювали офісні приміщення, приватні будинки, квартири, автівки, магазини.

Учасники групи використовували методи конспірації: використували фальшиві автомобільні державні номери, умовні сигнали, маски-балаклави тощо.

У ніч на 20 квітня група здійснила спробу підпалу одного з одеських супермаркетів.

Встановлено, що зловмисники планували влаштувати в Одесі провокації на 9 травня. Вони збиралися, за їхніми словами, «цинічно тероризувати» ветеранів, у подальшому звинувативши у насильницьких діях проукраїнські сили.

25 квітня ц.р. співробітники СБУ затримали п’ятьох учасників цієї злочинної  групи під час спроби підпалу «коктейлями Молотова» офісу одного з відділень ПАТ «ПриватБанк».

Під час огляду автомобіля затриманих вилучено вогнепальну зброю з набоями, залишки запальної суміші та засоби відеозйомки, на які зловмисники фіксували свої протиправні дії.

Управлінням СБ України в Одеській області розпочато кримінальні провадження за ст.109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ч.2 ст.194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії.

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України