Пошук

Розширений пошук


Головна »  » 


Чергове засідання Громадської ради відбулося в Національній академії Служби безпеки України
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua
18 червня 2013

 

17 червня ц.р. в Національній академії СБ України відбулося чергове засідання Громадської ради при Службі безпеки України. У його роботі взяли участь керівники вітчизняної спецслужби, підрозділів Центрального управління та Національної академії СБУ.

У ході засідання розглянуто питання організації виховної роботи  в СБУ й участі в ній Громадської ради, а також стану житлового забезпечення військовослужбовців та можливого сприяння Громадської ради в практичній реалізації заходів з удосконалення відомчої системи соціального захисту в цій сфері.

Вітаючи присутніх від імені Голови Служби безпеки України Олександра Якименка, перший заступник Голови СБУ Петро Шатковський відзначив, що винесені в порядок денний засідання Громадської ради питання організації виховного процесу та соціального захисту військовослужбовців, зокрема житлового забезпечення, були і залишаються в числі пріоритетних у роботі з кадрами в Службі безпеки України. «Ми зацікавлені у плідній співпраці з інститутами громадянського суспільства на таких напрямах як вдосконалення правового регулювання у сфері національної безпеки, підвищення престижності служби в органах державної безпеки, розвитку системи соціального захисту військовослужбовців, у вирішенні конкретних практичних завдань», – наголосив Петро Шатковський.

Голова Громадської ради, народний депутат Юрій Самойленко відзначив зацікавленість керівництва Служби у формуванні механізму дієвого громадського контролю у секторі безпеки. Про це свідчить, за його словами, як сприяння в реалізації рішень Громадської ради, так і оперативне реагування на ініціативи дорадчого органу щодо перевірки інформації про ймовірне вчинення правопорушень співробітниками СБ України.

Керівник Управління роботи з особовим складом Олександр Коншин і ректор Національної академії СБ України Іван Мусієнко поінформували Громадську раду про систему виховної роботи в Службі безпеки України  та організацію професійної підготовки і виховання курсантів і слухачів НА СБ України. У виступах Юрія Самойленка, Олександра Власюка, Лариси Івшиної, Дмитра Вєдєнєєва, Юрія Лавренюка йшлося, зокрема, про формування у військовослужбовців почуття патріотизму і громадянської відповідальності, вірності традиціям українського народу, високих моральних якостей, духовного та інтелектуального потенціалу. Учасники засідання розглянули питання щодо розвитку в особового складу позитивної мотивації до військової служби, посилення почуття професійного обов'язку, гордості за причетність до обраної професії, розуміння її соціальної значимості, формування високого рівня правосвідомості та професійної етики. Було внесено ряд пропозицій щодо подальшої участі Громадської ради в заходах з виховної роботи в Службі безпеки України.

У ході відвертої розмови щодо стану житлового забезпечення військовослужбовців СБУ народний депутат Юрій Самойленко, перший заступник Голови СБУ Петро Шатковський, заступник Голови СБУ Володимир Породько, керівник Департаменту господарського забезпечення Михайло Бондарчук, голова громадської організації «Всеукраїнська Спеціальна Колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю» Юрій Лавренюк та завідувач секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Юрій Сорочик внесли ряд пропозицій щодо вдосконалення адміністративно-правових механізмів реалізації права військовослужбовців СБ України на житлове забезпечення та можливих форм співпраці в цій сфері між спецслужбою та Громадською радою.

Юрій Самойленко запропонував також виносити на розгляд Громадської ради законопроекти з питань національної безпеки та реформування СБУ, які надходять до Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. На його думку, це буде дієвою формою громадського обговорення проектів нормативно-правових актів щодо діяльності органів державної безпеки. Учасники засідання одностайно підтримали ініціативу Голови Громадської ради, наголошуючи на тому, що реалізація визначеної керівництвом держави політики реформування національного сектора безпеки повинна мати системний, науково обґрунтований характер. Вона має здійснюватися прозоро, за активної участі інститутів громадянського суспільства.     

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України