Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


СБУ спільно з іноземними партнерськими спецслужбами викрила міжнародне злочинне угруповання хакерів
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
23 червня 2011

 

Службою безпеки України у координації з правоохоронними органами США, Великої Британії, Нідерландів, Франції, Німеччини, Кіпру та Латвії (усього – 10 країн) припинено протиправну діяльність міжнародного злочинного угруповання хакерів, організованого та координованого громадянами України під прикриттям легально діючої комерційної структури, які шляхом використання спеціалізованого компютерного вірусу «Conficer» отримували доступ до рахунків в іноземних банківських установах різних країн світу,  незаконно знімали з них кошти та переводили їх у готівку з використанням банківських рахунків та міжнародних платіжних систем.

Отримані у такий спосіб кошти легалізовувались шляхом придбання рухомого та нерухомого майна. За попередніми оцінками, внаслідок протиправної діяльності клієнтам банківських установ завдано шкоди на суму понад 72 мільйони доларів США.

«Зловмисники запускали вірус, що вражає комп'ютерну техніку, і пропонували антивірусну програму, в якій містився ще один вірус, який, у свою чергу, дозволяв отримувати дані про платіжні банківські картки людей. Це перша такого масштабу операція у сфері боротьби з кіберзлочинністю", - наголосив начальник Управління контррозвідувального забезпечення інформаційної безпеки держави СБ України Віталій Хлевицький.

21 червня ц.р. одночасно у кількох країнах світу було проведено понад 30 обшуків (в Україні – 19). Іноземними партнерськими службами вилучено близько 30 серверів, правоохоронними органами Латвії затримано 2 особи. Накладено арешт на понад 40  рахунків у банківських установах Латвії та Кіпру. 

Під час обшуків, проведених співробітниками СБ України в житлових приміщеннях, що належать встановленим членам злочинного угруповання та в орендованих ними офісах, вилучено понад 74 одиниці комп’ютерної техніки, близько 300 одиниць електронних носіїв інформації, документальні матеріали та грошові кошти.

Слідчими СБ України у Києві, Харкові та Луганську допитано 16 встановлених учасників міжнародного злочинного угруповання, у т.ч. його організаторів та координаторів.

За попередньою оцінкою вилученої комп’ютерної техніки на предмет зберігання в ній інформації, що підтверджує протиправну діяльність встановлених осіб, встановлено, що програмне забезпечення, яке створене (або модифіковане) та використане окремими членами злочинного угруповання, відноситься до шкідливого програмного забезпечення.

У слідчих діях, що провадились на території України, взяли участь спеціалісти ФБР США. За інформацією офіційних представників ФБР, організація та результати  спільної операції отримали високу оцінку Уряду США.

Старший спеціальний агент ФБР США Норман Сандерс розповів, що ФБР розслідувало цю справу протягом трьох років. Обмінюючись інформацією з СБУ, стало зрозуміло, що спецслужби обох країн розслідують злочинні дії тих самих осіб.

"Без підтримки СБУ не вдалося б здійснити цю спецоперацію", - сказав він.

За словами в. о. керівника представництва ФБР США в Україні Бренда Сміта, кіберзлочинністю може бути охоплений увесь світ, і не можна говорити, що Україна є однією з країн, в якій хакерство найбільш поширене.

Він наголосив, що аналогічні злочини скоюють в усьому світі.

Головним слідчим управлінням СБ України вирішується питання про порушення кримінальної справи.

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України