Пошук

Розширений пошук
Головна »  »  » 


Служба безпеки України завершила черговий етап міжнародної спецоперації з протидії кіберзлочинності
версія для друку
Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією - 0 800 501 482, callcenter@ssu.gov.ua Увага! Доменне ім'я офіційного веб-сайту СБ України наразі - http://www.sbu.gov.ua. Доменне ім'я http://www.ssu.gov.ua використовуватись деякий час не буде.
5 жовтня 2010

 

 

Від 29 вересня до 2 жовтня ц.р. Служба безпеки України завершила свій етап міжнародної спецоперації, яка проводилась у взаємодії з правоохоронними органами США, Великої Британії і Королівства Нідерланди. У результаті злагодженої взаємодії припинено незаконну діяльність українського осередку міжнародного злочинного угруповання, яке здійснювало масштабні комп’ютерні злочини, спрямовані на викрадення із закордонних банківських установ грошових коштів у особливо великих розмірах з наступною їх легалізацією.

До діяльності зазначеного угруповання причетні близько 20 осіб – мешканців різних регіонів України, п’ятеро з яких було затримано співробітниками СБ України.

Злочинна схема виглядала таким чином: злочинці здійснювали ураження шкідливим програмним забезпеченням комп’ютерів жертв, з яких здійснюється управління розрахунковими рахунками, і викрадали персональні коди доступу. Використовуючи отриману інформацію, злочинці незаконно перераховували викрадені гроші на рахунки українських банківських установ або переводили у готівку на території України з використанням міжнародних електронних платіжних систем.

За попередніми оцінками, завдані у такий спосіб збитки сягають понад 40 млн. доларів США.

Отримані кошти спрямовувались на розвиток протиправної діяльності ОЗГ, а також на придбання рухомого та нерухомого майна, автотранспорту, коштовних товарів повсякденного попиту тощо.

Під час проведення спецоперації у фігурантів вилучено потужне комп’ютерне обладнання, яке слугувало знаряддям злочину, загальною вартістю близько 100 тис. доларів США, грошові кошти, коштовні речі та дорогоцінності.

Вилучене обладнання скеровано на експертизу, після завершення якої  буде порушено кримінальну справу.

Прес-центр СБ України

 


Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Служба безпеки України